Türkiye’de Sağlık Turizmi

Sağlık Turizmi

Ülkemize sağlık turizmi ile gelen turistler daha çok saç ekimi, estetik operasyonlar ve diş tedavileri yaptırmayı tercih ediyorlar. Bu uygulamalar için özellikle Orta doğu ülkelerinden gelen turist sayısı fazladır.

Tıpta ve diş hekimliğinde Türkiye’nin ulaştığı bu kabiliyetin önümüzdeki yıllarda da sağlık turizmi için ülkemize olacak rağbeti artıracağı tahmin ediliyor. Ülkemizde tedavi fiyatlarının daha ekonomik olması, buna rağmen tedavi ve uygulamaların kaliteli olması yine ülkemizin sağlık turizmi için seçilme sebepleri arasındadır. Türkiye’nin konumu, gelişmiş hava ulaşım ağı, halkımızın geçmişten gelen misafirperver olma geleneği sağlık turizmi için ülkemizin seçilme sebepleri arasındadır.  Sağlık turizmi için ülkemize gelenler ülkeye girişten ülkeden çıkışa kadar ihtiyaç duyacakları sağlık personeli başta olmak üzere diğer hizmetlere kolayca ulaşabilmektedirler. Ülkemiz sağlık alanında iyi eğitim görmüş sağlık iş gücüne sahiptir. Sağlık çalışanlarının yabancı dil bilmeleri iletişim kaynaklı sorunları minimale indirmektedir. Turistler, ameliyatlar ve tedavilerle ilgili ihtiyaçları olan tüm bilgiyi sağlık personelinden edinebilmektedirler.
Ülkeler arası yoğun kültürel ilişki yanında son dönemde sağlanan vizesiz turizm imkanı sağlık amaçlı ülkemize gelen turist sayısını da artırmıştır. Sağlık turizmi ülkemize önemli miktarda döviz kazandırmaktadır.
Ülkemiz sahip olduğu medikal turizm, termal turizm, deniz ve kültür turizmini bazı bölgelerde birleşik imkanlar halinde turistlere sunmaktadır.
Diş sağlığı alanında faaliyet gösteren diş klinikleri, poliklinikleri ve hastaneleri uygulamalarda ki
başarılarını artırarak geliştiriyorlar .
Türkiye de ki bir çok firma yurt dışı bağlantıları kurup yurt içi konaklamalı , ulaşım destekli organizasyonlar yapmaktalar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button
Translate »